Как да си направим плаващи свещи

Плаващите свещи са малки свещи с широка основа, което им позволява да не потъват във вода. Гледката на много, носещи се по спокойната вода свещи е приказна и незабравима. У дома можете да ги поставите в широк стъклен съд с вода или чаша за мартини.

Необходими материали:

floating candles materials

Восък
Форма за отливане на плаващи свещи
Фитили с метална основа
Боя за оцветяване на восък
Аромат за свещи
Домакинска хартия
Съдове за разтапяне на восъка
Лъжица за разбъркване
Термометър за восък
Ножица
Ръкавици

Указания:

Разтапяне на восъка

Разтопете восъка на водна баня в подходящи съдове. Винаги разтапяйте восъка на водна баня.

Добавяне на оцветител

Когато восъкът е напълно разтопен, добавете оцветител в желания цвят в количество според наситеността, която желаете да постигнете. Можете да смесвате цветовете. Добавяйте по малко количество оцветител, защото е по-лесно да потъмните цвета, като добавите още малко боя, отколкото да изсветлите цвета с добавяне на восък.

Разбъркване на пигмента

Разбъркайте добре оцветителя до пълното му разтваряне във восъка. Тествайте цветовете, като капнете с лъжица малко оцветен восък в купа със студена вода.

Добавяне на аромат

Ако добавяте аромат, направете го непосредствено преди отливане на свещите, защото при висока температура ароматите се изпаряват бързо.

Отливане на восъка

Излейте восъка във формичките, като наливате до самия ръб на гнездата. Запазете малко восък в случай, че се наложи да доливате.

Поставяне на фитил

За да не се накланят фитилите от топлината на восъка, не ги поставяйте веднага след изливане на восъка, а изчакайте малко. Щом восъкът по краищата на калъпа започне леко да се замъглява, поставете предварително изправените фитили по средата на всяка формичка. Ако все пак фитилите се накланят, можете да ги фиксирате с дървени шишчета. За плаващи свещи винаги използвайте фитили с метална основа.

Охлаждане

Ако след изстиване восъкът хлътне много, можете да долеете восък още веднъж до самия ръб на формичките. При повторно доливане на восък температурата му винаги трябва да е малко (с 5-8 градуса) по-висока от температурата на първото отливане, за да не си личи границата между слоевете.

Отделяне на свещите

След напълно охлаждане на восъка, отделете свещите от гнездата. Напълно изстиналите свещи би трябвало да се отделят без проблем от калъпите. Ако се опитате да ги извадите прекалено рано, ще е по-трудно. Ако свещите са напълно изстинали и все пак не излизат лесно от формичките, поставете ги във фризер за около 5 минути.

плаващи свещи

Подрежете фитилите на разстояние около половин сантиметър от края на свещите. Запалете плаващите свещи, поставете ги в съд с вода и се наслаждавайте на атмосферата. Времето на горене на плаващите свещи е от 1 до 3 часа.

Съвети:

Отливайте свещите върху застлана с хартия повърхност, за да почистите по-лесно.

Наблюдавайте внимателно температурата на восъка през цялото време. Температурата на отливане на восъка е различна от температурата на топене. Отливайте восъка при указаната на опаковката температура.

Ако някоя формичка прелее, не се притеснявайте, а бързо попийте излишното количество восък със салфетка или домакинска хартия.

За по-лесно отделяне на свещите от калъпите, предварително ги напръскайте със силиконов спрей или ги намажете с памуче, напоено с малко олио.

Ако не сте доволни от някое ръбче на готовата свещ, използвайте затоплен нож, за да отстраните неравностите или да загладите повърхността.

Работете с ръкавици.

Използвани продукти:

Парафин
Фитили с метална основа
Форма за плаващи свещи
Оцветители за восък
Аромати за свещи
Термометър за восък

Крафт Фактори

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *